Valtice a víno


Vinice, víno, nádherné sklepní prostory a spoustu dalších věcí spojených s vínem Vás čeká ve Valticích, jedné z nejvýznamějších vinařských oblastí u nás.


  

Valtice s Valtičanem

 Valtický rodák a someliér Jirka Sup Vás v poklidné vycházce seznámí s důležitými osobnostmi knížecího rodu Liechtenstein, jejich stavbami, historickými souvislostmi Valtic s dějinami takřka celé Evropy, ale i s běžným životem obyvatel města v jeho bohaté minulosti.
Jak se Liechtensteinové stali nejbohatším nekrálovským rodem Evropy? Kdo pomohl Marii Terezii udržet se na císařském trůnu? Proč se rakouské město stalo po první světové válce českým? Na tyto a mnohé jiné zajímavé události se cestou zaměříme. Zastavíme se na ulici Kopečná a Hradební, u historických sklepů, na náměstí, nádvoří zámku, v parku a dalších koutech města, kam běžný turista jen tak nezavítá. Vyzdvihnout lze i místa, která se zvěčnila ve filmech a pohádkách.  
Neodmyslitelným zpestřením je cesta do vinohradu, kde se dozvíte o historii vinařství na jihu Moravy i základní informace o pěstování révy vinné. Vycházku lze spojit s prohlídkou státního zámku Valtice, degustací v Národním salonu Vín, výtečným obědem ve vybrané valtické restauraci nebo kávou a dezertem v působivém prostředí Café Liechtenstein.
Výhodou je, že dobu strávenou s průvodcem, trasu a další zpestření lze libovolně uzpůsobit. Večer pak může pokračovat volnou zábavou s pohárkem dobrého vína v podobném, vinně-historickém, duchu. Posedět můžete buď ve vinném sklepě nebo pod letní pergolou Resortu Klaret Hotel garni Valtice. 

kontakt:
Jiří Sup - sommelier a Valtičan
tel.: +420 725 947 661
e-mail: jiri.sup@centrum.cz


  

Valtické podzemíUnikátní sklepní labyrint o délce 760 metrů. 
Návštěvníci zde mohou absolvovat řízené ochutnávky vín, zakoupit si ty nejlepší valtická vína a k nim celou řadu lahodných pokrmů. Lze objednat i cateringové programy spojené s prohlídkou Valtického podzemí.

VALTICKÉ PODZEMÍ JE OTEVŘENO CELOROČNĚ! Otevírací dobu si ovšem ověřte na webu valického podzemí.