Letní putování po vinařských stezkách Mikulovska (18. 7. 2015)


Třetí červencovou sobotu vás v Mikulově a okolí čeká další z výletů po vinařských stezkách, který je určené pro cyklisty i pěší, pro zdatné turisty i rodiny s dětmi!

SERIÁL VÝLETŮ KRAJEM VÍNA 2015

Letní putování po vinařských stezkách Mikulovska

Kdy: 18. července 2015

Kde: Mikulov a okolí

Start: Mikulov, parkoviště u dolního vstupu na Náměstí (ul. Alfonse Muchy) mapa,

možnost registrace 9-11 h

Startovné: 110 Kč (v ceně je vinná sklenička, nosička, startovní pas s mapou)

Kontakt: Nadace Partnerství, Eva Kvapilová, tel. 608 337 137, eva.kvapilova@nap.cz

Třetí červencovou sobotu vás v Mikulově a okolí čeká další z výletů po vinařských stezkách, který je určené pro cyklisty i pěší, pro zdatné turisty i rodiny s dětmi! Užijte si letní atmosféru mezi vinicemi pod Pálavou, objevte tajemství otevřených vinných sklepů, ochutnejte místní speciality a vyhrajte zajímavé ceny. Ráno na startu v Mikulově získáte startovní pasy a budete si moci vybrat ze 3 různě dlouhých okruhů, vhodných jak pro náročné cyklisty, tak pro rodiny s dětmi i pěší. Letní putování zakončíme na náměstí v Mikulově při příležitosti konání Festivalu Národů Podyjí, který vás uchvátí hudbou, vínem i specialitami národních kuchyní.

Start

Akce je otevřena široké veřejnosti, zdatným sportovcům i rodinám s dětmi. Účast si není nutné rezervovat předem. Stačí dorazit v sobotu 18.7.2015 na registraci na parkoviště u dolního vstupu na Náměstí (ul. Alfonse Muchy). Zaregistrovat se je možné v době mezi 9 a 11 hodinou a vyrazit na trasu. Startovné činí 110 Kč, neplatí ho účastníci do 18ti let.

V ceně startovného je zahrnuta sklenička s nosičkou a cyklopas s mapou tras a razítkovacích míst. Ve vinařstvích jsou pro vás připraveny degustační vzorky v ceně 10 - 15 Kč, které hradíte přímo u vinaře. 


Speciální akce - přijeďte v tričku letošní kampaně Do práce na kole a my Vám dáme startovné za poloviční cenu!

Cyklopasy

Účastníci sbírají na zastávkách trasy do cyklopasu razítka, v cíli vyplní adresu a odevzdají slosovatelný kupon.

Ve slosování lze vyhrát zajímavé ceny: pobytové balíčky na vinařských stezkách, balení vín, cyklodresy a trička Moravských vinařských stezek, publikace Průvodce sklepními uličkami jižní Moravy  atd.

Trasy

Trasy budou vyznačeny krátkodobým značením.

Zastávky

Důležité informace: Pokud si budete chtít projít Festival Národů Podyjí na Náměstí, kde bude probíhat i slosování cyklopasů, nezapomeňte si zámek na kolo – můžete si ho uschovat na námi hlídaném cykloparkovišti na  startu/v cíli.

Cíl

V cíli výletu v Mikulově vás čeká do nočních hodin pestrý program Festivalu Národů Podyjí na mikulovském Náměstí - ochutnávky vín, krajové i národnostní speciality, vystoupení hudebních souborů a další . V 17:00 hod. na pódiu bude slosování orazítkovaných startovních pasů - vyhrát můžete např. pobytové balíčky na Moravských vinařských stezkách,balení vín, cyklodresy a trička Moravských vinařských stezek, publikace Průvodce sklepními uličkami jižní Moravy  atd.


Více na http://vinarske.stezky.cz/Akce/Krajem-vina-2015/Letni-putovani.aspx