Valtice – Hlavní město vína.


Ne nadarmo se Valtice nazývají Hlavním městem vína. Se svými 560 hektary dle Registru vinic jsou druhou největší vinařskou obcí České republiky.

Ne nadarmo se Valtice nazývají Hlavním městem vína. Se svými 560 hektary dle Registru vinic jsou druhou největší vinařskou obcí České republiky. Hospodaří zde na 197 pěstitelů révy vinné a počet vinných sklípků snad ani nelze spočítat. I kalendář akci je spojený především s vínem. A počet návštěvníků, kteří na setkání u vína přijíždějí  pravidelně ze všech koutů naší země i ze zahraničí, je rok od roku více. Níže naleznete seznam akcí, které nás čekají začátkem března a pozvání na Valtické vinné trhy.V prostorách zámku nalezneme degustační expozici Salonu vín České republiky. Prestižním oceněním se může chlubit pouze stovka našich vín.


Valtické vinné trhy probhají výdy  druhý květnový týden v roce v jízdárně.


Dominantou vinařského města jsou samozřejmě také sklepy. Nejznámějším historickým sklepem je Zámecký z roku 1430 s kapacitou 600.000 litrů vína a sklep Křížový z roku 1640, který pojme přes milion litrů vína.

Labyrint deseti propojených vinných sklepů ze 16. až 17. století, známý jako Valtické podzemí, nabízí zážitkovou vinařskou turistiku.

Více informací o sklepech se dozvíte v sekci Zážitky.